KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 7187435
*
nr 718 7435
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färgkrita, Uno Vallman (1913-2004), 1955, 50x60
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 22:36:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 718 7435
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färgkrita, Uno Vallman (1913-2004), 1955, 50x60
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.500 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 22:36:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17